Pn - Pt 10:00 - 18:00
Sob 10:00 - 14:00 
 

separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

separator  masz pytanie
zadzwoń
725 432 820  separator

CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Kompleksowe badanie wzroku w Poznaniu

Badania okulistyczne w Poznaniu to najlepszy sposób, aby za pomocą komputerowego badania wzroku wykryć ewentualną wadę. Jest ono dla pacjenta zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne. Przeprowadza je doświadczony optyk, który następnie dobiera odpowiednie szkła do okularów. Badania optometryczne wykonywane są regularnie. Pomimo że korzysta z nich już wiele osób, dla części ludzi wciąż jest to termin bliżej nieznany. Na czym dokładnie polegają?

Badania optometryczne

Cały proces składa się z kilku etapów. Sprawdzana jest nie tylko ostrość widzenia, ale także inne ewentualne wady w obrębie gałki ocznej. Wykwalifikowany lekarz-optometrysta sprawdza parametry naszego wzroku, a następnie przepisuje receptę na szkła okularowe. Kontrolowana jest ostrość widzenia przez różne typy soczewek. Dzięki temu doktor ma możliwość jeszcze lepszej diagnozy naszej wady. Widzenie obuoczne to kolejny element, który podlega dokładnemu sprawdzeniu. Najczęściej bowiem zdarza się, że pacjent widzi lepiej na jedno oko, dlatego należy przepisać mu dwa rodzaje szkieł. Takie badania pozwalają też zdiagnozować ewentualne choroby jak na przykład zaćma, czy jaskra. Umożliwia to choremu szybkie podjęcie leczenia.

gabinet okulistyczny


Diagnozujemy wady wzroku

gabinet optometryczny

 

Optometrysta jest specjalistą zajmującym się badaniem i diagnozowaniem wad wzroku oraz doborem odpowiednich soczewek okularowych i kontaktowych. Nasz gabinet optometryczny w Poznaniu świadczy takie usługi jak:

  • badanie wzroku
  • diagnoza wad wzroku
  • pomiary właściwości układu wzrokowego
  • rehabilitacja układu wzrokowego
  • wykrywanie zaburzeń widzenia obuocznego
  • prowadzenie treningu optometrycznego.

 

 

Ponadto optometrysta pomoże dobrać odpowiednie okulary progresywne, jedno- lub wieloogniskowe, okulary korekcyjne, jak również soczewki kontaktowe (w tym sportowe soczewki okularowe). Nasz gabinet optometryczny dysponuje niezbędnymi przyrządami, m.in. tablicami tekstowymi, oftalmometrem, biomikroskopem, autorefraktometrem.

Optometrysta przyjmuje:

poniedziałek i środa 10.00 - 12.00
wtorek, czwartek, piątek 10.00 - 17.00

Zapraszamy serdecznie do wyboru naszego gabinetu, w którym w komfortowych warunkach można uzyskać specjalistyczną pomoc na najwyższym poziomie.


Komputerowe badanie wzroku – DNEye Scanner

Nasz optometrysta i okulista to specjaliści, którzy przeprowadzają komputerowe badanie wzroku wyróżniające się ogromną precyzją.  Umożliwia to Skaner DNEye® 2+ firmy Rodenstock. Jest to nowoczesne urządzenie, które pozwala określić parametry oka mające wpływ na jakość widzenia. Mierzy m.in. aberracje wyższego rzędu, które odpowiadają za gorsze widzenie o zmroku.

Pomiar skanerem w połączeniu z badaniem subiektywnym wykonanym przez optometrystę lub okulistę pozwoli nam zaprojektować soczewki w pełni spersonalizowane i oczywiście dostosowane do Twoich potrzeb.

Pamiętaj! Rogówka oka jest równie unikalna jak odcisk palca, dlatego też jej precyzyjny pomiar jest bardzo ważny.

Aby zaprojektować w pełni spersonalizowane soczewki okularowe, Twoje oczy zostaną dokładnie zmierzone za pomocą skanera aż w 1000 punktach pomiarowych! I te unikalne punkty zostaną odzwierciedlone na soczewkach okularowych! Zupełnie jak odcisk palca! Tak by możliwe stało się widzenie w wyższej rozdzielczości!

Dokładny pomiar to pierwszy krok do dopasowania okularów, w których będziesz mógł cieszyć się pełnym potencjałem swojego widzenia. 

Zapraszamy!

DNEye skaner

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.