Pn - Pt 10:00 - 18:00
Sob 10:00 - 14:00 
 

separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

separator  masz pytanie
zadzwoń
725 432 820  separator

CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Kompleksowe badanie wzroku w Poznaniu

Zmysł wzroku jest niezwykle ważny w życiu człowieka. Dostarcza on bowiem większość informacji z otoczenia. Dlatego, kiedy wzrok ulegnie pogorszeniu, należy jak najszybciej zdiagnozować przyczynę problemu, aby się on nie pogłębiał. Badanie wzroku przeprowadzone przez specjalistę przy użyciu nowoczesnego sprzętu pozwala skutecznie wykryć ewentualną wadę. Na jego podstawie może on następnie dobrać odpowiednie szkła do okularów. Badanie wzroku jest zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne dla pacjenta. Z tego względu warto przeprowadzać je regularnie, pozwoli to bowiem na możliwe wczesne wykrycie wad wzroku.

Badania okulistyczne

Badanie okulistyczne przeprowadza się w celu oceny stanu zdrowia narządu wzroku i zdiagnozowania jego ewentualnej choroby. Dzięki jego przeprowadzeniu można następnie wdrożyć odpowiednie leczenie. Do okulisty należy się udać, kiedy pojawi się ból oczu, zapalenie spojówek lub inne zaburzenie w obrębie gałek ocznych. Niezwłoczny kontakt ze specjalistą konieczny jest także w przypadku mechanicznego urazu oka lub w sytuacji, gdy dostanie się do niego ciało obce. Wizyta w gabinecie okulistycznym może mieć również charakter profilaktyczny. Uzyskają Państwo podczas niej informacje o swoim stanie zdrowia i porady na temat tego, jak dbać o wzrok.

gabinet okulistyczny


Badania optometryczne

gabinet optometryczny

 

Badanie optometryczne składa się z kilku etapów. W jego trakcie sprawdza się ostrość widzenia oraz ryzyko wystąpienia innych wad w obrębie gałki ocznej. Pierwszy etap badania obejmuje kontrolę parametrów wzroku – analizuje się ostrość widzenia przez różne typy soczewek. Pozwala to na dokładniejszą diagnostykę i co za tym idzie skuteczniejsze wykrycie wady wzroku. Następnie dokładnemu sprawdzeniu podlega widzenie obuoczne.

Nasz gabinet optometryczny świadczy następujące usługi:

  • badanie wzroku
  • diagnoza wad wzroku
  • pomiary właściwości układu wzrokowego
  • rehabilitacja układu wzrokowego
  • wykrywanie zaburzeń widzenia obuocznego
  • prowadzenie treningu optometrycznego.

 

 

Gabinet otwarty jest:

  • w poniedziałek i środę w godzinach 10.00 — 12.00
  • we wtorek, czwartek, piątek w godzinach 10.00 — 17.00

Komputerowe badanie wzroku – DNEye Scanner

Nasi specjaliści przeprowadzają kompleksowe badanie wzroku, wyróżniające się ogromną precyzją. Dokładny pomiar to bowiem pierwszy krok do perfekcyjnego dopasowania okularów, w których można w pełni cieszyć się potencjałem swojego widzenia. Umożliwia go Skaner optyczny DNE-ye® 2+ firmy Rodenstock. Jest to nowoczesne urządzenie, które pozwala określić parametry oka mające wpływ na jakość widzenia.

Podczas badania oczy są dokładnie mierzone za pomocą skanera w aż 1000 punktach pomiarowych! Te unikalne punkty zostają następnie odzwierciedlone na soczewkach okularowych — zupełnie jak odcisk palca! Dzięki temu zapewnią one możliwość widzenia w wyższej rozdzielczości! Skan optyczny oka daje szansę na poprawę jakości widzenia aż do 40%.

Skaner umożliwia pomiar grubości rogówki oraz ciśnienia wewnątrz gałki ocznej metodą bezdotykową. Dokładny pomiar jest bardzo ważny, ponieważ rogówka oka jest równie unikalna, co linie papilarne, a przeciętna grubość w jej centrum wynosi około 545 µm. Innowacyjność Rodenstock DNE-ye® Scanner polega na tym, że poza wadami wzroku takimi jak nadwzroczność, krótkowzroczność, czy astygmatyzm rejestruje także aberracje wyższego rzędu, odpowiadające m.in. za gorsze widzenie po zmroku.

Badanie skanerem optycznym DNE-ye w połączeniu z badaniem subiektywnym wykonanym przez optometrystę lub okulistę pozwoli zaprojektować dla Państwa w pełni spersonalizowane soczewki okularowe.

DNEye skaner