Pn - Pt 10:00 - 18:00
Sob 10:00 - 14:00 
 

separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

separator  masz pytanie
zadzwoń
725 432 820  separator

CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Kiedy warto zaopatrzyć się w więcej niż jedną parę okularów?

Okulary korekcyjne stanowią nieodzowny element codziennego funkcjonowania osób z wadami wzroku – są nam potrzebne, żeby czytać, pracować, korzystać z urządzeń elektronicznych, a nawet prowadzić pojazdy. Właśnie dlatego należy zadbać zarówno o to, aby były właściwie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, jak i o to, byśmy zabezpieczyli się na ewentualność ich utraty czy zniszczenia. Można zresztą zauważyć, że wiele osób noszących okulary obchodzi się z nimi jak z jajkiem. Dzieje się tak, ponieważ obawiają się, że w przypadku zgubienia lub uszkodzenia szkieł będą pozbawione niezbędnego im narzędzia przez co najmniej kilka dni. Wszak już samo umówienie się na wizytę u okulisty lub optometrysty, by uzyskać receptę na szkła korekcyjne, potrafi zająć sporo czasu. Jeśli jednak chcemy się uchronić przed tego typu problemami, powinniśmy od razu zaopatrzyć się w drugą parę okularów.

Zalety posiadania więcej niż jednej pary okularów

Wypadki chodzą po ludziach, dlatego może się zdarzyć, że nasze okulary korekcyjne zniszczą się w najmniej spodziewanym momencie – czy to na skutek upadku, czy to ułamania się wysłużonego zausznika, czy też nieprawidłowego przechowywania. Dodatkowo na wysokie ryzyko zniszczenia szkieł są narażone te osoby, które pracują w trudnych warunkach lub uprawiają sporty wyczynowe. Zapasowa para okularów pozwoli przygotować się na tego typu sytuacje kryzysowe, szczególnie w kontekście poważnych wad wzroku uniemożliwiających normalne funkcjonowanie. Może być to również doskonały pretekst do zabawy modą. Założenie oprawek okularowych o innym fasonie niż te, które stosujemy na co dzień, umożliwi stworzenie zupełnie nowych, niezwykłych stylizacji. Ważne jest jedynie to, aby każda para oprawek była zaopatrzona w identycznej jakości szkła korekcyjne. Warto też podkreślić, że posiadanie więcej niż jednej pary okularów pozwala stosować je zamiennie, co dwukrotnie zwiększy ich żywotność.

Para do czytania i para na co dzień? To akurat nie problem!

Jeszcze do niedawna osoby cierpiące na więcej niż jedną wadę wzroku zmuszone były do korzystania z dwóch par okularów: jednej używanej do patrzenia w dal, a drugiej służącej np. do czytania lub pracy przy komputerze. Obecnie jednak sytuacje takie nie wymagają stosowania odrębnych par okularów, gdyż wystarczy zaopatrzyć się w jedną, wyposażoną w tzw. szkła progresywne. Specjalna konstrukcja soczewek w okularach progresywnych, które dysponują aż trzema strefami funkcyjnymi, pozwala na wyraźne widzenie obiektów znajdujących się w różnych punktach przestrzeni: w dali, w bliży oraz w odległościach pośrednich. Dzięki temu stanowią one idealną opcję dla osób, które zmagają się z różnymi problemami akomodacyjnymi, w tym z prezbiopią, czyli naturalnym procesem starzenia się oka występującym po przekroczeniu 40. roku życia.