Pn - Pt 10:00 - 18:00
Sob 10:00 - 14:00 
 

separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

separator  masz pytanie
zadzwoń
725 432 820  separator

CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Witamy na blogu firmy Optyk-bloch!

Serdecznie witamy wszystkich na naszym blogu. Stworzyliśmy go w celu przybliżenia naszej oferty. Znajdziesz tu wpisy, w których umieścimy szczegółowe informacje na temat działania sprzedawanych przez nas produktów i świadczonych usług. Zachęcamy do lektury!

 

Kiedy warto zaopatrzyć się w więcej niż jedną parę okularów?

okulary progresywne

Okulary korekcyjne stanowią nieodzowny element codziennego funkcjonowania osób z wadami wzroku – są nam potrzebne, żeby czytać, pracować, korzystać z urządzeń elektronicznych, a nawet prowadzić pojazdy. Właśnie dlatego należy zadbać zarówno o to, aby były właściwie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, jak i o to, byśmy zabezpieczyli się na ewentualność ich utraty czy zniszczenia. Można zresztą zauważyć, że wiele osób noszących okulary obchodzi się z nimi jak z jajkiem. Dzieje się tak, ponieważ obawiają się, że w przypadku zgubienia lub uszkodzenia szkieł będą pozbawione niezbędnego im narzędzia przez co najmniej kilka dni. Wszak już samo umówienie się na wizytę u okulisty lub optometrysty, by uzyskać receptę na szkła korekcyjne, potrafi zająć sporo czasu. Jeśli jednak chcemy się uchronić przed tego typu problemami, powinniśmy od razu zaopatrzyć się w drugą parę okularów.

Czytaj więcej

5 porad jak dobierać oprawki okularów do kształtu twarzy

Okulary korekcyjne są obecnie czymś więcej niż tylko narzędziem poprawiającym jakość widzenia. Stały się również elementem stylizacji, z którego pomocą możemy dowolnie kreować swój wizerunek, dbając o to, by współgrały z wykonywanym zawodem, stylem życia, a przede wszystkim z wyglądem. Odpowiednio dobrane okulary pozwalają dodać pewności siebie, a spojrzeniu – charakteru i indywidualizmu. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model oprawek, warto zwrócić uwagę, jaki typ pasuje do jakiej osoby. Dla ułatwienia przygotowaliśmy pięć wskazówek związanych z tym, które okulary podkreślą walory określonego kształtu twarzy.

Czytaj więcej

Po czym poznać, że okulary przeciwsłoneczne są zaopatrzone w filtr UV?

Choć promieniowanie z zakresu UV jest dla człowieka niewidoczne, codziennie mamy z nim kontakt, narażając na negatywne skutki nie tylko naszą skórę, ale przede wszystkim wzrok. Najwyższy wskaźnik promieniowania ultrafioletowego odnotowuje się w porze letniej w godzinach między 11:00 a 15:00, jednak nie oznacza to, że zimą bądź przy pochmurnej pogodzie jest ono nieobecne. Właśnie dlatego zaleca się, aby okulary zaopatrzone w odpowiednie filtry ochronne były stosowane całym rokiem i w każdych warunkach, a nie tylko w okresie wakacyjnym, kiedy wybieramy się na urlop na piaszczystą plażę. Należy przy tym pamiętać, że nie każde szkła mają filtr UV chroniący oczy przed negatywnym działaniem słońca. Jak w takim razie dowiedzieć się, które spośród dostępnych na rynku okularów przeciwsłonecznych będą stanowić odpowiednią barierę dla promieniowania ultrafioletowego?

Czytaj więcej

10 najczęściej występujących objawów złego dobrania okularów

Przyczyny zakupu nieodpowiednich okularów korekcyjnych czy okularów do czytania mogą być różne. Może to nastąpić na skutek niewłaściwie przeprowadzonego badania wzroku, użycia nieprecyzyjnych lub źle skalibrowanych przyrządów, przekazania niepełnych danych o stanie zdrowia pacjenta, zmęczenia, dekoncentracji bądź nieprawidłowości wynikających z zażycia leków, które mogą wpływać na ostrość widzenia. Niezależnie od tego, co ostatecznie wpłynęło na błędną ocenę stanu wzroku, rezultat jest jeden – wybrane okulary nie tylko nie będą korygować wady, ale doprowadzą do pojawienia się dodatkowych efektów ubocznych i przykrych dolegliwości. W jaki sposób można rozpoznać, czy problemy z widzeniem wynikają ze źle dobranych okularów? I dlaczego nie można bagatelizować tych objawów?

Czytaj więcej

Jak zdalna praca wpływa na nasze oczy?

kobieta pracuje zdalnie

Według danych GUS przedstawionych w marcu 2021 roku udział osób pracujących zdalnie w stosunku do ogólnej liczby pracujących osiągnął aż 14,2%. Dodatkowo z badań przeprowadzonych przez CBRE i Grafton Recruitment wynika, że większość z nich już po powrocie do biura wciąż deklaruje chęć korzystania z możliwości pracy z domu. Co więcej, postępujące zjawisko digitalizacji życia i zamknięcie wielu sektorów rozrywki znacząco zmodyfikowały sposób spędzania czasu wolnego, a te same osoby, dla których komputer jest narzędziem pracy, w ramach odpoczynku korzystają z mediów społecznościowych lub oglądają filmy w serwisach streamingowych. Wszystko to powoduje, że zarówno uczące się zdalnie dzieci, jak i pracujący dorośli spędzają przed ekranami od kilku do kilkunastu godzin dziennie.

 

Czytaj więcej

O czym mówi nam przepuszczalność tlenu w soczewkach kontaktowych?

soczewki

Dzięki rozwojowi współczesnej optyki soczewki kontaktowe stały się znakomitą alternatywą dla okularów. W porównaniu do tradycyjnych szkieł soczewki dają pacjentowi znacznie więcej swobody, znika obawa, że spadną podczas wykonywania intensywnego ruchu oraz zapewniają nieograniczone widzenie. Są przy tym praktycznie niezauważalne zarówno dla osób postronnych, jak i dla samego noszącego. Podobnie jak w przypadku okularów, tak i soczewki kontaktowe dzielą się na wiele rodzajów różniących się między sobą konstrukcją, materiałem wykonania czy właściwościami fizykochemicznymi. Dzięki temu można bez problemu znaleźć produkt pasujący do każdego indywidualnego przypadku. Jednym z istotnych parametrów odpowiedzialnych za prawidłowe widzenie i komfort noszenia soczewek jest przepuszczalność tlenu.

 

Czytaj więcej

Kto powinien zdecydować się na wybór okularów progresywnych?

okulary

Zawrotne tempo współczesnego życia powoduje, że mamy coraz więcej problemów z załatwianiem codziennych spraw, które wymagają od nas ostrego widzenia z różnych odległości. W jednej chwili spoglądamy w dal na odległe znaki drogowe czy tablice ogłoszeniowe, a w innej musimy skupiać się na etykietach oglądanych w sklepie produktów spożywczych lub na druczkach wypełnianych w instytucjach publicznych. Najtrudniej w takich sytuacjach mają osoby, które ukończyły 40. rok życia. Aby móc wyraźnie widzieć, często potrzebują one dwóch – jeśli nawet nie trzech – par okularów. Rodzi to zatem pytanie, czy można zrobić coś, co sprawi, że nie będziemy musieli nosić ze sobą kilku par szkieł naraz, by co chwila je zmieniać? Rozwiązaniem tego problemu jest zakup okularów progresywnych.

 

Czytaj więcej

Wizyta u okulisty. Jak się do niej przygotować?

wizyta u okulisty, okulary

Do gabinetu okulistycznego należy się udać w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów jak uczucie piasku w oczach, zaczerwienienie czy też pogorszenie wzroku. Regularne kontrole pozwalają na wczesne wykrycie schorzeń, a leczenie chroni przed dalszym rozwojem wad wzroku. Podczas wizyty specjalista sprawdza ostrość widzenia, mierzy ciśnienie oraz ocenia stan rogówki, tęczówki, soczewki i ciałka rzęskowego przy pomocy lampy szczelinowej.    

 

Czytaj więcej

Sportowe soczewki okularowe. Idealne rozwiązanie dla aktywnych

soczewki dla sportowców

Wiele osób, które noszą okulary, ma problemy z prowadzeniem aktywnego stylu życia. W niektórych dyscyplinach takich jak tenis, czy jazda na rowerze, wada wzroku uniemożliwia czerpania przyjemności z aktywności, dlatego ściąganie okularów nie wchodzi w grę. Na szczęście istnieje możliwość założenia specjalnych sportowych soczewek okularowych, które są idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, które muszą uprawiać sport w okularach.

Czytaj więcej

Czym zajmuje się optometrysta?

optometrysta

Optyka i okulistyka to dwie specjalności, które przychodzą nam na myśl w kwestii dbania o narząd wzroku, choć niewiele osób wie, że do grupy tej należą także optometryści, zrzeszani w ramach oddzielnie regulowanego zawodu. Specjaliści z wymienionych dziedzin nieznacznie różnią się jednak kompetencjami, dlatego zanim udamy się do eksperta, warto zapoznać się ze specyfiką jego pracy.

Czytaj więcej

Oprawy okularowe jako element stylizacji

okulary, dziewczyna w okularach

Torebka, buty, szal – to dodatki, które jako pierwsze przychodzą nam na myśl przy dopełnianiu ubioru, jednak w ostatnich latach do grupy tej dołączyły także okulary. Te, dzięki gamie dostępnych kolorów, rozmiarów, kształtów i materiałów, mogą zmieniać charakter naszych stylizacji. Dlaczego oprawy okularowe zyskały taką popularność i jak sprawić, aby były ciekawym dopełnieniem stroju?

Czytaj więcej