Pn - Pt 10:00 - 18:00
Sob 10:00 - 14:00 
 

separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

separator  masz pytanie
zadzwoń
725 432 820  separator

CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Okulary progresywne Poznań - jak dobrać odpowiednie okulary progresywne i jak się do nich przyzwyczaić?

Okulary progresywne cieszą się coraz większą popularnością wśród osób poszukujących jednej pary okularów, która zapewni im komfort widzenia na różnych odległościach. Dobrze dobrana soczewka progresywna ułatwia czytanie, prace na komputerze, a także codzienną komunikację.

Czym są i jak działają okulary progresywne?

Okulary progresywne to takie, których soczewki mają zmienny indeks refrakcji – od góry do dołu zmienia się stopień skupiania światła. U góry soczewki znajduje się strefa odpowiedzialna za ostre widzenie na dalekich odległościach, środkowa część zapewnia komfort widzenia na odległości pośredniej, a dolna jest skonstruowana z myślą o pracy na bliskich dystansach. Okulary te eliminują konieczność zakładania kilku par dla różnych aktywności i są doskonałym rozwiązaniem dla osób z dalekowzrocznością lub bliskowzrocznością.

Zasady dobierania odpowiednich okularów progresywnych

Dobór okularów progresywnych powinien być przeprowadzony przez doświadczonego optyka w Poznaniu. W tym celu należy umówić się na wizytę celem przeprowadzenia dokładnego badania wzroku oraz uzyskania odpowiednich parametrów do wyboru soczewek. Optyk powinien uwzględnić również kształt twarzy klienta, odległość między oczami oraz wysokość nosa, aby okulary leżały na nosie prawidłowo. Ważne jest także indywidualne podejście do klienta i komfort noszenia długotrwałego.

Przyzwyczajanie się do okularów progresywnych

Okulary progresywne – szczególnie dla osób, które po raz pierwszy korzystają z tego rodzaju okularów – mogą wymagać pewnego czasu przyzwyczajenia. Należy zacząć od noszenia ich przez krótki czas w ciągu dnia, stopniowo wydłużając ten okres. Taka adaptacja jest istotna, ponieważ nasze oczy muszą nauczyć się "pracować" z nowymi soczewkami. Przy pierwszym założeniu może pojawić się uczucie niestabilności lub lekkiego zawrotu głowy. Warto jednak cierpliwie przejść ten proces adaptacji, gdyż najlepszy komfort widzenia i wygoda w codziennym użytkowaniu zaprocentują już po kilku dniach noszenia okularów progresywnych.