Pn - Pt 10:00 - 18:00
Sob 10:00 - 14:00 
 

separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

separator  masz pytanie
zadzwoń
725 432 820  separator

CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Sportowe soczewki okularowe. Idealne rozwiązanie dla aktywnych

Wiele osób, które noszą okulary, ma problemy z prowadzeniem aktywnego stylu życia. W niektórych dyscyplinach takich jak tenis, czy jazda na rowerze, wada wzroku uniemożliwia czerpania przyjemności z aktywności, dlatego ściąganie okularów nie wchodzi w grę. Na szczęście istnieje możliwość założenia specjalnych sportowych soczewek okularowych, które są idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, które muszą uprawiać sport w okularach.

Czy uprawianie sportu w okularach to dobry pomysł?

Niektórzy obawiają się uprawiać sport, z obawy na to, że podczas aktywności okulary mogą się zniszczyć. Jest to niewątpliwe ryzyko, jednak nie warto rezygnować z ruchu. Od niedawna na rynku są dostępne sportowe soczewki kontaktowe dla osób aktywnych z wadą wzroku. Gwarantują one pełny komfort użytkowania i świetnie sprawdzą się podczas jazdy na rowerze, biegania, czy też gry w tenisa. Warto zaznaczyć, że uprawianie sportu w takich soczewkach nie tylko pozwala na swobodne widzenie, ale jednocześnie także poprawę w wynikach sportowych. 

Istnieje także możliwość dostosowanie szkieł do wady wzroku oraz warunków pogodowych. Jeśli lubimy uprawiać sport na świeżym powietrzu, dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie soczewek fotochromowych, które przy wysokim nasłonecznieniu funkcjonują jako okulary przeciwsłoneczne. Co ciekawe, w zależności od intensywności działania promieni słonecznych, takie szkła zmieniają zaciemnienie. To z pewnością przyda się sportowcom, którzy uprawiają kolarstwo lub biegają. Nie warto zatem rezygnować z uprawiania sportu z powodu okularów, dlatego warto wyposażyć się w sportowe soczewki kontaktowe i cieszyć się z uprawiania sportu bez ograniczeń.