Pn - Pt 10:00 - 18:00
Sob 10:00 - 14:00 
 

separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

separator  masz pytanie
zadzwoń
725 432 820  separator

CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Kto powinien zdecydować się na wybór okularów progresywnych?

Zawrotne tempo współczesnego życia powoduje, że mamy coraz więcej problemów z załatwianiem codziennych spraw, które wymagają od nas ostrego widzenia z różnych odległości. W jednej chwili spoglądamy w dal na odległe znaki drogowe czy tablice ogłoszeniowe, a w innej musimy skupiać się na etykietach oglądanych w sklepie produktów spożywczych lub na druczkach wypełnianych w instytucjach publicznych. Najtrudniej w takich sytuacjach mają osoby, które ukończyły 40. rok życia. Aby móc wyraźnie widzieć, często potrzebują one dwóch – jeśli nawet nie trzech – par okularów. Rodzi to zatem pytanie, czy można zrobić coś, co sprawi, że nie będziemy musieli nosić ze sobą kilku par szkieł naraz, by co chwila je zmieniać? Rozwiązaniem tego problemu jest zakup okularów progresywnych.

Co potrafią okulary progresywne?

Głównym założeniem działania okularów progresywnych jest zapewnienie pełnej ostrości widzenia niezależnie od tego, na jakiej odległości od oczu znajduje się dany obiekt. Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki specjalnej budowie szkieł, które podzielono na trzy strefy widzenia. Strefa górna, najbardziej dla człowieka naturalna jeśli chodzi o spoglądanie na wprost, pozwala na wyraźne widzenie z dali, natomiast strefa dolna – ułatwia obserwowanie rzeczy znajdujących się blisko nas. Znów strefa pośrednia służy do patrzenia na pośrednie odległości, co przydaje się chociażby podczas pracy przy komputerze. W ten sposób trzy pary okularów można z powodzeniem zastąpić zaledwie jedną. Co ciekawe, wspomniana konstrukcja szkieł znalazła zastosowanie zarówno w okularach, jak i w multifokalnych soczewkach kontaktowych.

Kiedy warto przerzucić się na okulary progresywne?

Okulary progresywne zaprojektowano i wykonano w taki sposób, by zachować naturalną fizjologię widzenia, dlatego są uznawane za jedną z najbardziej zaawansowanych w optyce konstrukcji. Przekłada się to na liczbę zaburzeń widzenia, które potrafią zniwelować. Po pierwsze są ogromnym ułatwieniem dla wszystkich tych, którzy zmagają się ze starczowzrocznością (prezbiopią), czyli przypadłością będącą wynikiem osłabienia mięśnia rzęskowego odpowiedzialnego za zmianę kształtu soczewki. Po drugie okulary progresywne cieszą się rosnącą popularnością wśród osób borykających się z innymi problemami akomodacyjnymi, które utrudniają osiąganie prawidłowej ostrości widzenia dla różnych odległości. Są również doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort korzystania z okularów i chcą posiadać wszystkie opcje w jednym produkcie.

Należy przy tym pamiętać, że w przypadku niektórych zawodów korzystniej będzie jednak wybrać okulary ze szkłami jednoogniskowymi. Precyzyjne widzenie w bliży na całym obszarze soczewki jest szczególnie ważne dla takich grup zawodowych jak np. lekarze, dentyści, elektrycy czy hydraulicy. Warto również mieć na uwadze, że do przeciwwskazań związanych z noszeniem okularów progresywnych zalicza się m.in. zaburzenie błędnika, zaburzenie widzenia obuocznego, zwyrodnienie plamki żółtej oraz wszelkie choroby oczu, które powodują dynamiczne zmiany wady. Czasami niektóre osoby mogą mieć również problem z adaptacją do nowych okularów, dlatego koniecznie należy poprzedzić zakup konsultacją z optykiem. Tylko specjalista będzie w stanie zaproponować najlepszą możliwą opcję dopasowaną zarówno do naszej wady wzroku, jak i rodzaju wykonywanej pracy.