Pn - Pt 10:00 - 18:00
Sob 10:00 - 14:00 
 

separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

separator  masz pytanie
zadzwoń
725 432 820  separator

CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Komputerowe badanie wzroku w Poznaniu - jak przebiega badanie i jak się do niego przygotować?

Komputerowe badanie wzroku to nowoczesna metoda diagnostyki, która pozwala na precyzyjne określenie stanu zdrowia.

Na czym polega komputerowe badanie wzroku?

Komputerowe badanie wzroku, zwane również refrakcją, to proces wykorzystujący specjalistyczne urządzenia do dokładnej analizy parametrów oka. Badanie pozwala na określenie m.in. ostrości wzroku, krzywizny rogówki oraz ewentualnych wad refrakcji, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Proces badania jest szybki i bezbolesny, a wyniki są uzyskiwane w sposób obiektywny, co sprawia, że metoda ta jest coraz częściej stosowana w praktyce optycznej.

Kiedy warto wykonać komputerowe badanie wzroku?

Komputerowe badanie wzroku warto wykonać przede wszystkim wtedy, gdy zauważamy pogorszenie jakości widzenia lub występowanie objawów takich jak ból głowy, zmęczenie oczu czy problemy z koncentracją. Badanie jest również polecane w przypadku osób, które noszą okulary lub soczewki kontaktowe, aby kontrolować stan wzroku i ewentualnie dostosować parametry korekcji. Ponadto, badanie jest zalecane dla dzieci w wieku szkolnym oraz osób pracujących przy komputerze, ze względu na większe ryzyko wystąpienia wad wzroku.

Jak przygotować się do komputerowego badania wzroku?

Aby uzyskać jak najbardziej precyzyjne wyniki komputerowego badania wzroku w Poznaniu, warto odpowiednio się do niego przygotować. Przede wszystkim należy zdjąć soczewki kontaktowe na co najmniej 2 godziny przed badaniem, aby uniknąć wpływu ich noszenia na wyniki. Warto również zadbać o dobry sen i unikać nadmiernego zmęczenia oczu przed wizytą. Jeśli pacjent stosuje krople do oczu lub inne leki, powinien poinformować o tym specjalistę przeprowadzającego badanie. Warto również zabrać ze sobą aktualne okulary, aby porównać wyniki badania z dotychczas stosowaną korekcją.