Pn - Pt 10:00 - 18:00
Sob 10:00 - 14:00 
 

separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

separator  masz pytanie
zadzwoń
725 432 820  separator

CENTRUM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Oprawy okularowe jako element stylizacji

Torebka, buty, szal – to dodatki, które jako pierwsze przychodzą nam na myśl przy dopełnianiu ubioru, jednak w ostatnich latach do grupy tej dołączyły także okulary. Te, dzięki gamie dostępnych kolorów, rozmiarów, kształtów i materiałów, mogą zmieniać charakter naszych stylizacji. Dlaczego oprawy okularowe zyskały taką popularność i jak sprawić, aby były ciekawym dopełnieniem stroju?

Jak okulary stały się pożądanym dodatkiem do ubioru?

Jeszcze kilkanaście lat temu noszenie okularów było smutną koniecznością, związaną z wadami wzroku. Zarówno krótkowidze, jak i dalekowidze musieli walczyć z ograniczoną możliwością doboru oprawek, często niedopasowanych do kształtu twarzy, a także w bardzo zawężonej palecie kolorystycznej. Projektanci mody zdecydowali się jednak wykorzystać także i ten element, przeobrażając okulary w pożądany gadżet, który nie musi być już noszony tylko z konieczności korygowania wzroku. Dziś, dzięki tysiącom wzorów i dziesiątkom rozmiarów, stały się one elementem stylizacji, który nudnemu strojowi może nadać awangardowy rys.

Jak dobrać okulary do stylizacji?

Oprawy okularowe, podobnie jak inne dodatki, mogą być dopasowane na zasadzie kilku kluczy. Pierwszym z nich jest kontrast – wówczas oprawki, np. poprzez odważną kolorystykę lub kształt, dobierane są do bardziej spokojnej stylizacji, dzięki czemu grają główną rolę i przykuwają uwagę. W takiej sytuacji bardzo ważna jest wysoka jakość wykonania opraw okularowych, które stają się najbardziej widocznym gadżetem. W naszym salonie optycznym proponujemy sprawdzone produkty uznanych marek w różnych kategoriach cenowych, w tym firm Rodenstock, Porsche Design i Tom Tailor, które będą nie tylko ładne, ale także solidne. Drugim kluczem jest dopełnienie, gdy okulary stanowią spójną całość z pozostałymi elementami garderoby i niejako wtapiają się w tło. Są przez to nieco mniej widoczne, jednak wciąż stanowią ważny gadżet, którego jakości nie wolno bagatelizować.

Niezwykle ważny jest wybór właściwego modelu do naszego wyglądu. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny rozmiar czy kolor, dobrze udać się do salonu optycznego, gdzie optyk doradzi nam, które opcje będą współgrać z kształtem naszej twarzy.